BUD. GASTRONOMICZNO- HOTELOWY

PROJEKT:
Iwona Czapka, upr. nr 87/LBOKK/2

AUTOR:
Iwona Czapka, upr. nr 87/LBOKK/2

POWIERZCHNIA:
1500 m2

wizualizacje; Jakub Zdybel

zakres opracowania;
ponowne uzyskanie;
pozwolenia na budowę, po zmianie gabarytów zewnętrznych budynku ( samowola budowlana)  podczas budowy

pozwolenia konserwatorskiego
koordynacja wielobranżowa

 

opis;

Ponowne uzyskanie pozwolenia na budowę, po zmianie gabarytów zewnętrznych budynku ( samowola budowlana)  podczas budowy.
Przejęcie tematu po tzw. zmianie istotnej wprowadzonej podczas budowy – powiększony budynek podczas budowy w tym wypadku o ok 6m. – co robić?

Zostały wstrzymane przez Nadzór Budowlany prace budowlane – nie można było wykonywać prac, aż do ponownego ich wznowienia.

Sprawa była o tyle skomplikowana ze dotyczyła również uzyskania nowego pozwolenia konserwatorskiego – co było oczywiście najtrudniejsze. Miałam okazję ‚współpracować’ aż z czterema kierownikami w tej samej delegaturze…i dopiero po 4 latach uzyskać ponownie pozwolenie konserwatorskie.
Cóż mogę doradzić osobom, które chcą dokonać istotnej zmiany tj. przesunąć zewnętrzna ścienna, zmienić układ okien, drzwi itp. podczas budowy…..domu, obiektu użyteczności publicznej – jesli obiekt objęty jest ochrona konserwatorska to lepiej tego nie robić – bo może kosztować to was dużo nerwów i pieniędzy.

W tym wypadku uzyskanie ponownej decyzji zajęło 4 lata, ( w trakcie pojawiła się pandemia związana z koronawirusem 03.2020 – 01.2022 ) To był trudny temat administracyjnie, formalnie i prawnie jednak nie ma sytuacji bez wyjścia i wszystko pozytywnie się zakończyło.